X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

En İyi Radyo Hosting Kurulumu Nasıl Yapılır

Günümüzde internet radyoculuğu yaygınlaşmış durumda, radyo hosting kavramı da yeni yeni duyulmaya başlandı. Radyoculuk, ticari olarak kullanılmasının yanı sıra hobi olarak da yapılan işler arasına girmiş bulunuyor. Peki, bir internet radyosu nasıl açılır? Nasıl canlı yayın yapabiliriz? Biz yokken radyo çalışmaya nasıl devam edecek? Tüm sorularınızın cevabı bu makalede.

Gerekli Ekipmanları Temin Edin

1 adet bilgisayar (sürekli açık kalması gerekmiyor)

1 adet mikrofon

1 adet Radyo Hosting (https://www.guzel.net.tr/radyo.php adresinden temin edebilirsiniz)

Hangi Radyo Hosting Paketini Seçmeliyim?

Radyo Hosting paketlerini kullanım alanınıza ve kullanım amacınıza göre belirleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; Hobi olarak sadece bir arkadaş grubuna veya mahalleye yayın verecekseniz 100 kişilik paket size yetecektir. Fakat daha büyük bir kitleniz varsa 250 kişilik paket işinizi görecektir. Diğer paket özelliklerine ise şöyle kısaca bakalım.

MP3 Kotası: 7/24 kesintisiz yayın sistemine toplam yükleyebileceğiniz boyut.
Dinleyici Limiti: Radyonuzu en fazla kaç kişinin dinleyebileceği.
Türkçe Sonic Panel: Radyo Sunucunuzun ayarlarını yapabileceğiniz Türkçe panel.

Çalışma Mantığı

Radyo sunucunuz satın almış olduğunuz “Radyo Hosting” üzerinde kurulmuş olacaktır. Size verilen bilgilerini “Sonic panel”  giriş yaptıktan sonra, soldakı  radyon yönetim de calma listesin deki  tüm şarkıları sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Sistem üzerinden radyonuzu aktifleştirdiğiniz anda çalma listeniz aktif olacak ve radyonuz kesintisiz müzik yayınına başlayacaktır.


Billing Automation by WISECP
Top